Układanie podłóg

Potrzebujesz remontu?
Napisz do nas lub zadzwoń

Układanie podłóg Kielce, Końskie i okolice

Układanie podłóg

Dobrze położona podłoga stanowi jedną z najważniejszych wizytówek pomieszczenia. Wypadałoby też, by była to wizytówka zdolna przetrwać lata, bo jej wymiana nie należy ani do czynności prostych ani tanich. Dlatego też zlecając wykonawcy układanie pogłów w Kielcach i okolicach warto zwrócić się do doświadczonej firmy – do nas.

Pierwszą czynnością, jaką wykonają nasi pracownicy, jest ocena podłoża oraz, jeśli będzie taka potrzeba, wprowadzenie w nim odpowiednich zmian, czyli przygotowanie pod rodzaj podłogi, jaka w pomieszczeniu ma być zamontowana.

Podłoga może być położona między innymi:

  1. na posadzce betonowej

Rozwiązanie należy do najbardziej klasycznych i powszechnych. Zazwyczaj stosowany jest jastrych cementowy, czasem anhydrytowy. Z punktu widzenia układania podłogi różnica między nimi w zasadzie nie występuje. Aczkolwiek wylewki anhydrytowe umożliwiają wykonawcy dużo wcześniejsze wejście z pracami na obiekt, bo po prostu schną szybciej. W przypadku nowych wylewek, prawidłowo wykonanych, praca przy montażu podłogi jest zazwyczaj sprawna i szybka, bo pracujemy na powierzchniach o odpowiednio wyprowadzonych płaszczyznach, równych, prostych. Problemem mogą być jednak podłoża stare. W takim przypadku często występują pęknięcia, czasem utrata płaszczyzny związana np. z nierównym osiadaniem wylewki. Tak więc prace przygotowawcze przed położeniem podłogi mogą zawierać w sobie uzupełnienie ubytków czy wyprowadzenie poziomów na przykład za pomocą wylewki samopoziomującej. Stąd tak ważnym krokiem jest ocena podłoża – to dzięki niej klient może cieszyć się później podłogą równą i estetyczną.

  1. na płytach OSB

Najczęściej kładziemy podłogę na płytach OSB w domach jednorodzinnych, na poddaszach. Wymaga to odpowiedniego wypoziomowania legarów, które będą stanowiły konstrukcję nośną pod OSB. Płyty drewnopochodne to szybki i prosty sposób na uzyskanie równych powierzchni, a dają bardzo dobre podłoże pod przyszłą podłogę. Nie stanowi tu problemu użycie płytek ceramicznych, terakoty, glazury. Chociaż najczęściej usługę położenia podłogi na płytach OSB w Kielcach wykonujemy na piętrach domów jednorodzinnych. A to z kolei sprawia, że używane są tam raczej panele, deski drewniane, wykładzina.

  1. na starym podłożu

Nie każdy i nie zawsze może pozwolić sobie na wyrównanie powierzchni nową warstwą wylewki samopoziomującej. Takie prace nie należą do szybkich i czystych, zazwyczaj wymagają kucia i związanego z tym bałaganu i hałasu. Dlatego też niektórzy klienci naszej firmy remontowej decydują się na położenie nowej podłogi po prostu na starym podłożu. Nie jest to rozwiązanie oczywiste, wymaga bowiem dobrze przygotowanego, równego podłoża. Nie jest jednak niemożliwe. W ten sposób możemy położyć podłogę na starych płytkach wykładzinie, nawet parkiecie. Zawsze też wymaga to dokładnej oceny podłoża, niekiedy zastosowania rozwiązań niestandardowych i indywidualnej wyceny. Ale firma remontowa z doświadczeniem, jak nasza, jest w stanie dokonać tej oceny i przedstawić możliwe rozwiązania ze szczególnym uwzględnieniem późniejszej eksploatacji i trwałości podłogi.

Jeśli więc mieszkacie Państwo w Kielcach czy świętokrzyskim, to zachęcamy do kontaktu z nami.

Udostępnij tą stronę:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on vk
Share on telegram
Sprawdz inne usługi Remsko
Poprzednie
Następne

*Niniejszy cennik ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
Zastrzegamy sobie prawo zmiany podanych cen.